Płyty Laminowane
Płyty laminowane
Drzwi Przesuwane
Drzwi Przesuwane
Blaty Kuchenne
Blaty kuchenne
MDF Malowany
MDF Malowany
płyta Akrylowa
Płyta akrylowa
MDF Foliowany
MDF Foliowany
Szkło Lakierowane
Szkło Lakierowane
NIE WIADOMO CO
PŁYTA LAMINOWANA
1
2
3

Płyta laminowana to produkt wykonany na bazie trójwarstwowej płyty wiórowej pokrytej jednostronnie lub dwustronnie papierami nasyconymi żywicami termoutwardzalnymi, co nadaje jej ostateczne wykończenie płaszczyzny nie wymagającej dalszej obróbki. Proces laminowania polega na zaprasowaniu filmu dekoracyjnego na płytę, przy jednoczesnym nadaniu struktury np. wzór określonego gatunku drewna. Szeroka gama wzorów oraz dowolność ich kombinacji pozwalają na meblowanie mieszkań i biur w sposób zaspokajający nawet najbardziej wyszukane upodobania i gusty użytkowników. W ofercie korzystamy z płyt laminowanych światowych liderów w produkcji płyt drewnopochodnych. Płyty laminowane posiadają: Atest Higieniczny, Świadectwo Jakości Zdrowotnej oraz Klasyfikację Ogniową.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE:
DRZWI PRZESUWANE
1
2
3

Drzwi przesuwne to najważniejszy element w szafie, określający jej styl i rzutujący na wygląd całego pomieszczenia. Biorąc pod uwagę nieskończone możliwości dopasowania kolorystyki i połączeń elementów, każdy jest w stanie dobrać coś dla siebie. Dzięki nabytym doświadczeniom proponujemy naszym Klientom sprawdzone drzwi przesuwane z dolnym i górnym systemem jezdnym ze względu na najwyższą wytrzymałość i trwałość.

Wypełnieniem drzwi przesuwnych:
SYSTEMY DRZWI PRZESUWNYCH:
BLATY KUCHENNE
1
2
3

Blaty kuchenne wykonane są na bazie płyty wiórowej. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesną technologię postformingu. Dzięki niej powstały produkt łączy w sobie bogate wzornictwo, estetykę, łatwość montażu i konserwacji z trwałością i odpornością na działanie różnych czynników zewnętrznych. Odznaczają się bardzo wysoką estetyką, dlatego pozwolą na stworzenie pożądanej aranżacji w każdym wnętrzu, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE:
MDF MALOWANY
1
2
3

Fronty te powstają poprzez polakierowanie płyty meblowej MDF w dowolnym wykończeniu: mat, pół-mat, wysoki połysk. Fronty te zalecane są do stosowania w miejscach narażonych na częstą eksploatację, kontakt z wilgocią lub podwyższonymi temperaturami. Elegancko się prezentują, w przypadku należytej pielęgnacji zachowują swoje walory estetyczne przez wiele lat. Fronty lakierowane najczęściej wybierane są do mebli kuchennych oraz łazienkowych. Fronty lakierowane mają ładne wykończenie krawędzi (bez obrzeża, krawędź jest lakierowana). Możliwa zmiana koloru frontów po latach, ale kosztowne rozwiązanie. Ogromna gama kolorystyczna. Elementy wykonywane poza frontami, to boki widoczne, maskownice, cokoły itp. Polecamy raczej na powierzchnie pionowe (w przypadku stosowania na powierzchnie poziome np. blaty stolików, szafek itp., trzeba liczyć się z ryzykiem zarysowania. Jakość połysku bardzo dobra, ale materiał podatny na uszkodzenia mechaniczne: uderzenie, zarysowanie. Wymagają więc one ostrożnego traktowania, a w szczególności unikania kontaktu z ostrymi przedmiotami, drapakami kuchennymi, szczotkami o twardym włosiu lub mocnymi środkami szorującymi. Fronty te są odporne na zabrudzenia i do ich pielęgnacji powinny być wykorzystywane miękkie ściereczki i niedrażniące płyny takie jak mleczka czyszczące, płyn do naczyń, płyn do szyb.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE:
PŁYTA AKRYLOWA
1
2
3

Płyta z powłoką akrylową to doskonała propozycja dla osób, które marzą o meblach z połyskiem. Powłoka jest nanoszona na płytę MDF techniką oklejania. Akryl meblowy może być wykorzystywany w projektach mebli kuchennych, łazienkowych, pokojowych oraz biurowych.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE:
MDF FOLIOWANE
1
2
3

Podstawowym surowcem jest płyta MDF pokryta folią PCV jednobarwną, drewnopodobną, matową lub w połysku. Technologia ta opiera się na powlekaniu płyty meblowej MDF folią termoplastyczną. Folie gwarantują powtarzalne wzory oraz kolory na wszystkich elementach. Fronty wykonane w tej technologii są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do czyszczenia. Producenci takich frontów oferują bardzo szeroki wybór kolorów i wzorów. Folia naniesiona jest na formatkę (np. front) wraz z obrzeżami, więc krawędzie są ładnie wykończone (wyglądają tak, jak w przypadku mdf-u malowanego). Zawodzi trwałość: producenci frontów foliowanych udzielają różnych terminów gwarancji, natomiast my gwarantujemy, że po jej upłynięciu folia zacznie odchodzić od płyty. Szczególnie narażone są fronty w pobliżu źródeł ciepła (piekarnik, zmywarka) lub wilgoci (zlewozmywak, zmywarka), albo fronty o zdartym fragmencie folii. Z tego też powodu materiał nie zapewnia dużych możliwości na zastosowania jako dodatkowe elementy jak cokoły, blendy itp., gdyż przycięcie materiału powoduje uszkodzenie folii. Połysk jest średniej jakości i łatwo ulega zarysowaniom.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE:
SZKŁO LAKIEROWANE
1
2
3

W przypadku szkła ciężko o jednoznaczność: bywa niechciane, ale bywa też niezastąpione. Jeśli chodzi o fronty, zazwyczaj nie może wystąpić samodzielnie. Jedynie drzwi uchylne na specjalnych zawiasach do szkła pozwalają na bezpośrednie zamocowanie. Natomiast na fronty kuchenne, aby były wytrzymałe, trzeba zastosować szkło mocowane w aluminiowej ramce lub klejone do płyty meblowej. Wtedy pojawia się problem krawędzi - wystąpi niezbyt praktyczny rowek między dwoma materiałami. Lewa strona szkła lakierowanego jest wrażliwa na zarysowania, natomiast powierzchnia szkła jest dość odporną na rysy wersją połysku, dlatego też szkło będzie optymalnym rozwiązaniem na poziome powierzchnie (blaty barowe itp.) Kolorystyka podstawowa ograniczona jest do bazowych kolorów, z możliwością dopłaty za kolory niestandardowe. Jakość połysku doskonała. Cena trudna do określenia z powodu dużej różnorodności produktu i zastosowań, ale można oszacować, że podstawowa forma szkła na front meblowy plasuje się w cenie podobnej do lakieru lub akrylu. Szkło jest ciekawym rozwiązaniem na akcenty do drzwi przesuwanych, nadaje ciekawy charakter i niepowtarzalność rozwiązań. W aranżacji kuchni stosuje się ten materiał naklejany na ścianę jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi zamiast glazury. Ciekawym rozwiązaniem jest szkło laminowane tzn. szkło podklejone folią z grafiką stosowane w drzwiach przesuwanych oraz w kuchni pomiędzy szafkami.

CECHY I ZALETY: ZASTOSOWANIE: